top of page

SUMMER SCAVENGER HUNT

Lato, wakacje… to idealny czas by wyjechać na urlop, odpocząć od szkoły, pracy lub po prostu wyjść na letni spacer z dziećmi i rozkoszować się promieniami słońca, długimi dniami i beztroską.

Dlaczego jednak nie zamienić tego w zabawną przygodę dla naszych pociech? Tutaj przychodzi nam z odsieczą zabawa Summer Scavenger Hunt, dzięki której, i mali i więksi poszukiwacze przygód poznają słówka, utrwalą już znane i to wszystko w niebanalny sposób – szukając skarbów z listy!


Scavenger Hunt jest grą, w której przygotowuje się listę określającą konkretne pozycje, które uczestnicy starają się zebrać lub znaleźć. Celem jest ukończenie listy jako pierwszy lub znalezienie większości pozycji na tej liście.


Znajdziecie u nas różnorodne listy, dzięki którym dużo łatwiej będzie Wam przygotować grę. Nasze karty zawierają przedmioty związane z latem, takie jak lody, okulary przeciwsłoneczne, klapki, piasek i inne.


Ta aktywność nie tylko zapewni rozrywkę Waszym dzieciom, ale także sprawi, że będą w ruchu. Poprawi także umiejętności obserwacji, odkryje nowe słownictwo i rozwinie umiejętności rozwiązywania problemów.

A najlepsze jest to, że mogą z niego korzystać dzieci w każdym wieku. Przedszkolaki mogą używać obrazków do samodzielnego identyfikowania przedmiotów. A starsze dzieci mogą używać słów pisanych, a nawet zrobić mały konkurs, aby zobaczyć, kto szybciej znajdzie najwięcej rzeczy.

Jak się bawimy?


Zacznij od pobrania i wydrukowania przygotowanej przez nas listy (wybierz najlepiej dostosowaną do wieku uczestników zabawy), przygotuj kredki lub ołówki. Gdy już wszystko masz na swoim miejscu, nadszedł czas, aby nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny i wyjść na zewnątrz!

Pozwól swoim dzieciom przejąć inicjatywę w poszukiwaniu przedmiotów wymienionych na wydruku. Za każdym razem, gdy coś znajdą, pamiętaj, by odhaczyły to na swojej liście.

I ostatnia kwestia, przypomnij swoim maluchom, że nie ma problemu, jeśli nie mogą znaleźć wszystkich rzeczy. Staraliśmy się dodać przedmioty, które często można znaleźć latem, ale w niektórych miejscach może być trudniej znaleźć niektóre z nich.

W trakcie zabawy możesz zadawać pytania dotyczące poszukiwanych przedmiotów, prosić o ich opisywanie, robić z nimi zdjęcia, a nawet zbierać je do małego koszyka (dzieci uwielbiają zbierać rzeczy!).


A jeśli nie mogą znaleźć kilku rzeczy z listy, możesz iść do domu i spróbować znaleźć je w książkach, internecie lub mogą narysować je samemu.

W przypadku starszych dzieci zmień tę aktywność w przyjazną rywalizację, wybierając zwycięzcę na podstawie tego, kto znalazł najwięcej przedmiotów, lub pozwól im poświęcić swój czas i wybrać zwycięzcę na podstawie tego, kto pierwszy znajdzie wszystkie przedmioty.


Pliki możesz pobrać tu:


Charatonik Academy_Scavenger Hunt_obrazki
.pdf
Download PDF • 2.42MB

Charatonik Academy_Scavenger Hunt_napisy
.pdf
Download PDF • 224KB


Charatonik Academy_Scavenger Hunt_napisy2
.pdf
Download PDF • 378KB

Zapoluj z nami! Have fun!

Charatonik Academy

69 views0 comments

Comments


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page