top of page

Mamo, Tato! Bawmy się!

Każdy, kto ma dzieci wie, że wymyślanie zabawy to jedna z trudniejszych rzeczy z jaką przyszło się nam-rodzicom zmierzyć. Dziś przychodzę do Was z rozwiązaniem! Graliście kiedyś w MEMORY? Lubicie? Ja uwielbiam, moi synowie również, a uczniowie wprost za memory przepadają.


NA CZYM POLEGA GRA?

Memory, czyli po polsku pamięć, to gra wspomagająca procesy pamięciowe, spostrzegawczość, uważność, a dzięki naszej propozycji - również naukę języka angielskiego.

Zasady gry są niezwykle proste - potrzebne są nam pary kart, np. obrazek-obrazek lub obrazek - słowo. Układamy pary kart na stole lub podłodze w taki sposób, aby obrazki/napisy były zakryte. Następnie w rundach odkrywamy dwie karty i szukamy pary czyli dwóch takich samych obrazków lub obrazka i słowa o takim samym znaczeniu.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO GRY?

Pobierz karty, słowniczek oraz tło i wydrukuj w taki sposób, aby każda karta z obrazkami/słowami miała z tyłu kolorowe tło. Słowniczek wydrukuj dla siebie kontrolnie. Karty najlepiej jest wydrukować na grubszym papierze lub zalaminować (dobry laminator kupisz niedrogo nawet w Lidlu), dzięki temu karty nie zniszczą się i posłużą na długo.

Ważne jest, aby w przypadku naszych kart najpierw pokazać dziecku obrazki i nazwać je. Ze starszymi dziećmi możemy wprowadzać czytanie globalne i przedstawiać obrazek razem z napisem, jednocześnie głośno wypowiadając słowo. W ten sposób uczymy się obrazków, co potem jest nam potrzebne, aby dynamicznie zagrać w memory.


Jesteście ciekawi jak Wam pójdzie? Pobierajcie zatem memory i do roboty! Czekam na Wasze wrażenia :)


K.


78 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page