top of page

SUMMER BINGO time

SUMMER BINGO


Lato jeszcze się nie skończyło, więc my też cały czas w letnim nastroju. Dziś przychodzimy do Was z kolejnym pomysłem na wakacyjną zabawę z dziećmi w domu, samochodzie, na plaży, gdzie chcecie - letnie BINGO już czeka! A kto zna, ten wie, że bingo to przepis na sukces i nie spotkaliśmy dotąd dziecka, które nie lubi grać w bingo.

Właśnie tak - mamy odpowiedź na nudę!

Nie znasz jeszcze Bingo? Koniecznie czytaj dalej i nadrabiaj zaległości! 😊

Bingo to gra, którą niektórzy mogą kojarzyć z amerykańskich filmów, gdzie grupa staruszków zaznacza na planszach liczby wyczytywane przez prowadzącego. Nasze bingo jest trochę inne, bo językowe. Zasada jest prosta – kto pierwszy zaznaczy wszystkie obrazki w linii pionowej, poziomej lub na skos, ten wygrywa.


Aby zagrać w bingo potrzebujesz:


-wydrukowane plansze bingo oraz planszę z obrazkami (do pobrania)

-laminator lub szeroką przeźroczystą taśmę klejącą, opcjonalnie możesz użyć koszulek na dokumenty

-flamaster

-chusteczka lub szmatka


Wydrukowane jednostronnie karty najlepiej jest zalaminować, ale można je również okleić szeroką taśmą lub po prostu włożyć w pojedyncze koszulki na dokumenty. W ten sposób twoje karty do gry nie będą jednorazowe i posłużą na długi czas.Czas na grę!


Zanim przystąpicie do zabawy, upewnijcie się, że wszyscy pamiętają słowa. Tu z pomocą przyjdzie plansza z wyrazami, którą możesz wydrukować i mieć w całości, a możesz też powycinać fiszki z obrazkami i podpisami i pouczyć się słówek. Wybierz to, co posłuży Tobie najlepiej.


Następnie jedna osoba dyktuje po kolei słowa, a pozostali zaznaczają odpowiednie pola na swoich planszach. Możecie również losować obrazki po kolei. Ważna jest przypadkowa kolejność wybieranych obrazków, aby nie była ona dedykowana konkretnej planszy.


Zwycięzca, czyli osoba która jako pierwsza zaznaczy obrazki w rzędzie (lub może wszystkie obrazki na całej planszy? Tak tez możecie się bawić!) krzyczy BINGO! I jest zwycięzcą rundy.

Jak widzicie, w grę można grać na wiele sposobów. Wybierzcie ten najlepszy dla Was i zaczynajcie.


Gwarantujemy Wam doskonałą zabawę i solidną porcję an


gielskiego!

Have fun!

Charatonik Academy21 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page