top of page

TOP 5 NAJLEPSZYCH BEZPŁATNYCH APLIKACJI DLA DZIECI

Updated: Aug 25, 2022


Wakacyjne wojaże wciąż trwają. Spędzamy sporo czasu w podróży, a dzieciom czasem zaczyna się troszkę nudzić. Może warto wykorzystać ten czas przyjemnie i efektywnie jednocześnie? W dzisiejszym świecie, głównie dzięki dostępowi do Internetu, gdzie wybór gier, tekstów, aplikacji czy ćwiczeń jest nieograniczony – nauka angielskiego może być przyjemnością i zabawą. Z łatwością znajdziemy interesujące nas zagadnienia, dopasowując poziom do umiejętności naszego dziecka.

I właśnie w tym duchu przedstawiamy kilka aplikacji, które może już znacie, a może odkryjecie z nami coś nowego!KAHOOT


Pierwszą i chyba najbardziej znaną apką, jest Kahoot! Świetne narzędzie do powtarzania materiału ze szkoły, do nauki słówek czy tworzenia swoich własnych ćwiczeń. Mamy tu całą masę zabaw i zadań dla młodszych i dla starszych. Słówka, czasy, tworzenie zdań, dopasowywanie puzzli – mamy tu dosłownie wszystko! Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, a możliwości niezliczone. Można uczyć się (grać) samemu lub w kilka osób, wchodząc na stronę Kahoot.it. Znajdziemy ją także w Google Play i Apple Store.

LEARNENGLISH KIDS: PLAYTIME


Aplikacja na podróż? Proszę bardzo! Apka od British Council, w której znajdziemy ponad 100 materiałów odpowiednich dla dzieci od lat sześciu. Między innymi animowane historyjki i piosenki w których możemy włączać i wyłączać napisy. Wszystko to jest wprost idealne, aby dziecko się nie nudziło, a przy okazji nauczyło się czegoś nowego. Nie od dzisiaj wiadomo, że przyswajanie języka to głównie słuchanie. Przy okazji ćwiczymy rozumienie ze słuchu i uczymy się poprawnej wymowy. Aplikacja do ściągnięcia w Google Play i Apple Store.
DUOLINGO


Kolejną aplikacją jest Duolingo, które oferuje strategię treningową opartą na drzewie. Wykorzystuje fiszki, obrazy, lekcje pisania i słuchania, aby zmotywować dziecko do nauki nowych słów, zwrotów i nieskomplikowanych zdań. Używając jej po raz pierwszy wybieramy język jakiego chcemy się uczyć i jak długo (5 min, 10 min itd.,). Im dłużej korzystamy z aplikacji, tym więcej odznak i klejnotów zdobywamy, a te – służą jako waluta w grze. Po drodze dopinguje nas zielona sówka Duo. Apka utrzymuje przyjazne środowisko od pierwszego logowania i oferuje wysokiej jakości naukę języka za darmo. Czego chcieć więcej?

Ściągniemy ją z Google Play.

TINYCARDSZapamiętaj wszystko podczas gry! Ta aplikacja do fiszek opracowana przez zespół Duolingo, jest jedną z najczęściej pobieranych apek edukacyjnych na świecie. Tinycards wykorzystuje powtarzanie w odstępach i inne inteligentne techniki uczenia się, aby pomóc zapamiętywać nowy materiał. Dzieci mogą się bawić, odblokowując nowe poziomy i trenując pamięć podczas nauki. Możemy wybierać spośród 200 000 talii fiszek lub stworzyć własną. Znajdziemy tu stolice krajów, zwierzęta, historię, anatomię a nawet konstelacje. Darmowy i łatwy w użyciu! Małe karty – duży ubaw!

Dostępny na Google Play i Apple Store.
MONDLY


Na koniec aplikacja Mondly. Użytkownik na pewno nie znudzi się szybko, dzięki świetnej szacie graficznej i bogatej zawartości aplikacji. Mamy tu ponad zajmujących 200 lekcji i tysiące quizów. Nauczy ona nasze dziecko słownictwa za pomocą podstawowych słów i zwrotów. Mamy tu też poziomy. Aplikacja dzieli proces uczenia na krótkie lekcje i umieszczę je w pakietach tematycznych. Świetne zdjęcia, interaktywne zadania a nawet rozmowa z botem, to tylko kilka punktów, dla których warto podrzucić tę apkę dzieciom!

Standardowo do ściągnięcia w Google oraz Apple Store

Drodzy Rodzice, nie czekajcie - warto wypróbować aplikacje, które otworzą nowe formy poznawcze naszym pociechom. Łatwo dostępne, darmowe, dające mnóstwo korzyści. Nieoceniona pomoc przy uczeniu, zapamiętywaniu i powtarzaniu materiału. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Aplikacji jest ogrom, a jakiej byśmy nie wybrali, na pewno będzie jedynie z korzyścią dla naszego dziecka.35 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page