top of page

Strach ma wielkie oczy czyli 5 powodów do polubienia zadań domowych.


Drodzy rodzice! Często pytacie nas dlaczego zadania domowe są częścią naszego kursu i czy można je pominąć.


Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami na temat zadań domowych z języka angielskiego w szkole Charatonik Academy i dlaczego są one tak istotne dla rozwoju językowego Waszych dzieci. Zadania domowe nie zawsze cieszą się dobrą opinią, ale warto zrozumieć, że mają one wiele zalet.

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym podkreślić, jest to, że zadania domowe są nieodłącznym elementem nauki języka. Nawiasem mówiąc, nie są one zadaniem znienawidzonym przez nauczycieli, ale raczej narzędziem, które pomaga w procesie przyswajania języka. Niektórzy rodzice obawiają się, że te zadania są zbyt trudne dla ich dzieci, ale w Charatonik Academy zadania są one krótkie, dostosowane do poziomu wiekowego i umiejętności uczniów.


Poniżej 5 głównych powodów, dla których zadania domowe są tak ważne:


1. Regularny kontakt z językiem: Jedną z największych zalet zadań domowych jest to, że pozwalają one na regularny kontakt z językiem obcym. Nawet krótka praktyka każdego dnia lub co kilka dni jest znacznie skuteczniejsza niż kilka godzin nauki raz w tygodniu. To powtarzanie i codzienna styczność z językiem prowadzi do lepszego zapamiętywania i zrozumienia materiału.

2. Utajnianie wiedzy: Powtarzanie materiału poprzez zadania domowe pomaga w utajnianiu wiedzy. To oznacza, że dzieci nie tylko uczą się nowych rzeczy, ale także wzmacniają to, co już wiedzą. Regularne ćwiczenia są niezwykle ważne w nauce języka obcego.

3. Rozwijanie umiejętności praktycznych: Zadania domowe nie polegają tylko na nauce na pamięć. Obejmują one praktyczne ćwiczenia, które pozwalają dzieciom ćwiczyć umiejętność komunikacji w języku obcym. To może być podpisywanie obrazków, łączenie w pary lub nawet rysowanie konkretnych rzeczy lub rozwiązywanie zagadek czy pisanie krótkich dialogów. Stałym ćwiczeniem, które powinno być wykonywane przez cały czas trwania kursu jest odsłuchiwanie nagrań do naszych autorskich zeszytów ćwiczeń. Dzięki temu uczniowie szybciej nauczą się nie tylko kontrolować jakość wymowy, ale również efektywniej przyswoją nowe słownictwo oraz nauczą się poprawnej pisowni.

4. Kontrola postępów: Dzięki zadaniom domowym nauczyciele i rodzice mogą śledzić postępy dzieci. To pozwala na dostosowanie dalszej nauki do indywidualnych potrzeb ucznia. Jeśli dziecko ma trudności w jakimś obszarze, można temu zaradzić wcześniej, zanim problem stanie się poważniejszy.

5. Przygotowanie do lekcji: Zadania domowe przygotowują dzieci do kolejnych lekcji. Dzięki nim uczniowie są bardziej pewni siebie na zajęciach, ponieważ już mieli styczność z materiałem i mogą zadawać pytania dotyczące tego, co nie jest dla nich jasne.


Podsumowując, zadania domowe w Charatonik Academy są krótkie i często odtwórcze, ale właśnie to sprawia, że są takie ważne, ponieważ utrwalają wiedzę zdobytą na zajęciach. Regularny kontakt z językiem, utajnianie wiedzy, rozwijanie umiejętności praktycznych i kontrola postępów to tylko niektóre z korzyści, które przynoszą. To inwestycja w ich przyszłość i umiejętność porozumiewania się w globalnym społeczeństwie. Dlatego zachęcam Was, drodzy rodzice, do wspierania swoich dzieci w wykonywaniu zadań domowych z języka angielskiego i upewniania się jedynie CZY zadanie domowe zostało zrobione, ale nie JAK - bo to już nasza rola.


Zespół Charatonik Academy

31 views0 comments

Comments


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page