top of page

Sensoryczny angielski


Nauka języka obcego może być dla dzieci ciekawa i ekscytująca; może być też wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby stosować innowacyjne metody nauczania, które angażują zmysły i tworzą pozytywne doświadczenia edukacyjne. Jednym z takich podejść jest "sensoryczny angielski", kursy dla dzieci, które integrują naukę języka angielskiego ze zróżnicowanymi bodźcami sensorycznymi, a wszystko po to, aby zwiększyć efektywność i przyjemność uczenia się. Na początek, uspokajamy - mimo, że na hasło ‘sensoryczny’ część z rodziców ma wizje dziecka tarzającego się w mące, malującego włosami po ścianie lub chodzącego po kolana w galaretce, to tak ekstremalnych form sensoryki w wersji ekstremalnej w szkole Charatonik Academy nie znajdziecie.

W jaki sposób będziemy pracować i jakie korzyści może przynieść dzieciom sensoryczny angielski w procesie odkrywania języka?

Poniżej 5 prawdziwych korzyści sensoryki na angielskim w szkole Charatonik Academy.


1. Wzmacnianie związków między słowami a doświadczeniami sensorycznymi: Sensoryczny angielski dla dzieci opiera się na idei, że im więcej zmysłów zaangażowanych w proces uczenia się, tym łatwiej i trwalej dzieci zapamiętują nowe słowa i struktury językowe. Poprzez korzystanie z różnych narzędzi sensorycznych, takich jak tekstury, zapachy, dźwięki i smaki, dzieci mogą tworzyć łączniki między słowami a ich doświadczeniami sensorycznymi. Na przykład, podczas nauki słowa "jabłko", dzieci mogą dotykać, wąchać lub smakować jabłka, aby wzmocnić swoje rozumienie tego słowa.

2. Interaktywne gry i zabawy: W sensorycznym angielskim dla dzieci gry i zabawy odgrywają kluczową rolę. Dzieci uczą się języka angielskiego poprzez ruch, działanie i zabawę. Na przykład, można stworzyć interaktywną grę, w której dzieci muszą dopasować słowa do odpowiednich obrazków lub dotykać przedmiotów o określonych kształtach, kolorach lub fakturach, gdy usłyszą odpowiednie słowo w języku angielskim.


3. Piosenki i ruch: Muzyka i ruch są doskonałymi narzędziami do nauki języka angielskiego. Dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć, dlatego wykorzystanie piosenek w języku angielskim może sprawić, że nauka będzie jeszcze bardziej przyjemna. Dodatkowo, wprowadzenie prostych gestów lub ruchów ciała, które towarzyszą słowom w piosenkach, pomaga dzieciom zapamiętywać słownictwo i rozwijać swoje umiejętności językowe.

4. Kreatywne projekty i eksperymenty: Sensoryczny angielski dla dzieci może być również rozwijany poprzez kreatywne projekty i eksperymenty. Na przykład, dzieci mogą tworzyć własne książeczki obrazkowe, w których będą opisywać obrazy i scenki, używając słownictwa angielskiego. Mogą również przeprowadzać proste eksperymenty, takie jak eksperyment z wodą i olejem, aby zrozumieć słowa związane z różnymi stanami materii.

5. Angielski jako narzędzie, a nie cel: Używając języka angielskiego dla nazywania rzeczy, czynności, smaków, etc., które na danej lekcji nas otaczają, dzieci nie mają poczucia, że się są w środku procesu edukacyjnego. Z ich perspektywy jest to dobra zabawa, ciekawie spędzony czas wśród koleżanek i kolegów, a angielski schodzi na dalszy plan. I to jest wspaniałe, gdyż znajomość języka przychodzi niejako przy okazji, zdejmując z malucha presję odnalezienia się w obcym kontekście innego języka.

Sensoryczny angielski dla dzieci w szkole Charatonik Academy jest zaawansowaną metodą nauczania, która integruje zmysły w proces uczenia się języka angielskiego. Wykorzystując różnorodne bodźce sensoryczne, takie jak dotyk, smak, zapach, dźwięk i ruch, dzieci mają możliwość lepszego zapamiętywania i rozumienia słów oraz struktur językowych. Poprzez interaktywne gry, piosenki, kreatywne projekty i eksperymenty, sensoryczny angielski dla dzieci staje się nie tylko skuteczną metodą nauczania, ale także ciekawą i ekscytującą przygodą poznawania nowego języka.

Dzięki sensorycznemu angielskiemu dzieci mają szansę rozwijać umiejętności językowe, kreatywność i spostrzegawczość, jednocześnie czerpiąc radość z nauki. Metoda ta otwiera nowe możliwości dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom dynamiczne i interaktywne doświadczenia związane z nauką języka angielskiego. A to wszystko w atmosferze zabawy i kreatywnie spędzonego czasu. Odkrywajmy świat z sensorycznym angielskim dla dzieci w szkole Charatonik Academy Zapraszamy na nasze zajęcia!

58 views0 comments

Comentarios


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page