top of page

Jak wybrać najlepszą szkołę językową?

Updated: Aug 29, 2022


Czy wiecie, że język angielski jest oficjalnym językiem w ponad 60 krajach? Jest on również najczęściej używanym językiem na świecie – rozumie go jedna na cztery osoby. Nie ma wątpliwości więc, że język angielski jest kluczową umiejętnością i większość rodziców szybko zdaje sobie sprawę, że jego wczesna nauka jest ważna.

Jakie są więc zalety posyłania naszych pociech do szkół językowych, aby wyrabiały sobie nawyk dwujęzyczności?


Małe dzieci są jak gąbka – chłoną wszystko wokół – kolory, zachowania, smaki, dźwięki, słowa. Dlatego nauka od najmłodszych lat będzie dla dziecka cudownym startem. Dzieci dwujęzyczne wykazują dużo większe rozumienie kształtów czy wzorów. Trudniej je także rozproszyć i lepiej radzą sobie w rozwiązywaniu problemów. Dodatkowo, na zajęciach dzieci poznają nowych przyjaciół, podniosą pewność siebie i umiejętności pracy w grupie.


Podróżowanie i zwiedzanie jest znacznie bogatsze i łatwiejsze, gdy możemy się komunikować z miejscowa ludnością bez problemu. Wyjeżdżając czy to na wycieczkę czy na wakacje, dzieci nie będą czuły bariery językowej.

W dobrej szkole językowej, kładzie się głównie nacisk na dialog. Niezliczona ilość tematów realizowanych na zajęciach buduje komfort. Nasze pociechy nie będą się czuły onieśmielone w interakcji z obcokrajowcami.


Gdy wybieracie szkołę językową, ważne jest by pamiętać, iż prawidłowa nauka języka angielskiego jest świetną zabawą. Gry, diagramy, krzyżówki, puzzle, interaktywne zabawy i wiele, wiele innych są nieodłącznym narzędziem pracy kreatywnych nauczycieli i lektorów języka. I co ważne – poziom grupy musi być dostosowany do potrzeb dziecka. Niewielkie grupy i sale dostosowane tak, aby zajęcia mogły odbywać się nie tylko przy biurkach, to kolejna rzecz na którą warto zwrócić uwagę wybierając szkołę językową dla swojego dziecka.


Podsumowując, decydując się na konkretną szkołę dla swojego dziecka zwróć szczególną uwagę na:

- wielkość grup; - doświadczenie lektorów;

- dostosowanie sal do różnego rodzaju zajęć;

- różnorodność materiałów dodatkowych;

- prowadzenie zajęć w języku angielskim, aby dziecko już od najmłodszych lat, było „zanurzone” w danym języku


Mówienie i rozumienie języka angielskiego, to otwarcie się na inne kultury i turystykę.

Zajęcia szkół językowych otwierają na oglądanie bajek, filmów i czytanie książek w oryginalnym języku, słuchanie ze rozumieniem piosenek. Język angielski jest również językiem komputerów i Internetu.


Cóż jeszcze można dodać…Rekrutacja do naszej szkoły trwa!

31 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


_edited.png


Jesteśmy dla Was


Pon-Pt 9.00-17.00


+48 728 258 408

Angielski dla dzieci i młodzieży

bottom of page